22 sierpnia 2014 roku w godz. 6.00-22.00  funkcjonariusze Wydziału Prewencji i  Ruchu Drogowego w Poddębicach przeprowadzą wzmożone działania celem których jest wdrożenie kierujących do bezpiecznej jazdy z dozwoloną prędkością. Policjanci będą też zwracać uwagę na stosowanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenie dzieci w wieku do 12 lat i nie przekraczające 150 cm wzrostu bez fotelików.

19 sierpnia 2014 roku o godzinie 17.25 w Uniejowie przy ulicy Bogumiła, doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki Renault Megane, 33-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego, podczas włączania się do ruchu wymusił pierwszeństwo przejazdu przed jadącym w tym samym kierunku motocyklem, doprowadzając tym samym do zderzenia pojazdów.

10 sierpnia 2014 r. o godz. 1:55 w  Poddębicach funkcjonariusze poddębickiej komendy powiatowej otrzymali zgłoszenie o odgłosach tłuczonego szkła , które to dochodziły z okolic jednego ze sklepów. 

1 sierpnia rusza trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU.

 

Styczniowy wypadek w Kamieniu Pomorskim, w którym zginęło sześć osób, śmierć siedmiu nastolatków pod Chełmnem oraz dwóch dziewczynek pod Łukowem to tragedie, których można było uniknąć. We wszystkich przypadkach byli świadkowie, którzy wiedzieli, że osoba wsiadająca za kierownicę piła alkohol. "Powstrzymaj pijanego kierowcę" - to hasło działań informacyjno-edukacyjnych prowadzonych przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Do ich podjęcia zostały zaproszone wszystkie samorządy.

Online

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

TV uniejow24.net

Facebook

Redakcja

  • Rafał Tomczyk
    Biernacice 68
  • Formularz Kontaktowy
  • Formularz Kontaktowy

Sponsorzy

Has no content to show!

Partnerzy