Styczniowy wypadek w Kamieniu Pomorskim, w którym zginęło sześć osób, śmierć siedmiu nastolatków pod Chełmnem oraz dwóch dziewczynek pod Łukowem to tragedie, których można było uniknąć. We wszystkich przypadkach byli świadkowie, którzy wiedzieli, że osoba wsiadająca za kierownicę piła alkohol. "Powstrzymaj pijanego kierowcę" - to hasło działań informacyjno-edukacyjnych prowadzonych przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Do ich podjęcia zostały zaproszone wszystkie samorządy.

 

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło tuż po północy 19 lipca 2014 roku w Woli Przedmiejskiej w gminie Uniejów.

Do tragicznego w skutku wypadku doszło na drodze między Uniejowem a Wolą Przedmiejską. motocyklista jadący od Uniejowa uderzył w dziewczynę która jechała rowerem również od Uniejowa. Siła uderzenia była tak duża że motocykl przeleciał jeszcze kilka metrów. Po długiej reanimacji 23 letniego motocyklisty prowadzonej przez strażaków na zmianę z ratownikami medycznymi lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon, 16 letnią dziewczynę w ciężkim stanie zabrało pogotowie.

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Poddębice 21 lipca 2014 roku w godzinach 6.00-22.00 przeprowadzą na terenie powiatu poddębickiego działania pod hasłem „ TRUCK& BUS”.

24 lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy - data święta polskiej Policji. W tym roku obchodzimy 95 rocznicę jej powołania. Jest to czas awansów, nominacji, odznaczeń zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi na co dzień oni pracują. Tegoroczne obchody w województwie łódzkim odbyły się 17 czerwca 2014 roku w Sieradzu. W uroczystościach udział wzięli: Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, parlamentarzyści ziemi łódzkiej, władze województwa oraz przedstawiciele samorządu sieradzkiego a także Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

Online

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

TV uniejow24.net

Facebook

Redakcja

  • Rafał Tomczyk
    Biernacice 68
  • Formularz Kontaktowy
  • Formularz Kontaktowy

Sponsorzy

Has no content to show!

Partnerzy